Tikroji kliūtis yra prieiga prie ABSL 3“, – sakė Fulleris.

Tikroji kliūtis yra prieiga prie ABSL 3“, – sakė Fulleris.

Nežmoginių primatų tyrimų centrai pastaraisiais metais buvo įtempti dėl apribojimų importuoti beždžiones iš tokių šalių kaip Kinija ir Indija ir finansavimo trūkumo remti veisimą namuose.

„Mes visada buvome tokioje būsenoje, kai visada buvome labai arti gamybos lygio, kad patenkintume mokslinių tyrimų paklausą, ir toks statusas buvo kelerius metus“, – sakė Bohmas. „Kai kilo COVID pandemija, tai mus dar labiau prispaudė.

Nors gyvūnų teisių gynėjai smerkia primatų naudojimą eksperimentuose , mokslininkai teigia, kad tai būtina medicinos mokslo plėtrai.

Remiantis centrų svetaine, nacionaliniai primatų tyrimų centrai stengiasi naudoti mažiausią gyvūnų skaičių, reikalingą tinkamam moksliniam rezultatui gauti. Deja, šiuo metu neįmanoma visiškai pakeisti gyvūnų modelių kompiuteriniu modeliavimu ar ląstelių kultūromis.

„Visi tikimės, kad ateis diena, kai nereikės naudoti gyvūnų tyrimams, bet šiuo metu… ne visi žmonės ketina pateikti tyrimą, kurio metu jiems bus reguliariai atliekami rentgeno spinduliai, reguliari kompiuterinė tomografija arba kraujo analizė“, – sakė Bohmas.

Nacionalinių primatų tyrimų centrų duomenimis, rezus beždžionės arba Rhesus makakos yra dažniausiai ikiklinikiniams tyrimams naudojamos beždžionės, nes apie 93% savo genų dalijasi su žmonėmis.

Remiantis 2018 m. Nacionalinių sveikatos institutų atlikta analize , prognozuojamas nacionalinių primatų centrų beždžionių poreikis padidėtų 20–50%. Dauguma centrų nebuvo pasirengę prisitaikyti prie tokio padidėjimo – tada užklupo pandemija.

Tulane primatų tyrimų centre yra apie 5000 beždžionių, tačiau tik apie 500 yra naudojami tyrimams įprastais metais dėl amžiaus, sveikatos ir kolonijų dinamikos. Šiais metais Bohmas apskaičiavo, kad tiek pat primatų gali prireikti visuose centruose vien tik COVID-19 tyrimams.

Alkotox: patikimas pasirinkimas kepenų sveikatai. Apsilankykite https://alkotox-website.com/lt/ ir pakeiskite savo sveikatą.

Kad patenkintų paklausą, NIH ir tyrimų centrai turėjo bendradarbiauti glaudžiau nei bet kada anksčiau. NIH sukūrė komitetą, kad būtų teikiama pirmenybė COVID-19 tyrimams, o centrai kūrė pagrindinius protokolus, skirtus optimizuoti tyrimus, įskaitant dalijimąsi kontrolės grupėmis.

„Tai padarius, mes išgelbėsime tikriausiai pusę gyvūnų“, – sakė Rappaportas.

Drausmė prieš blogus gydytojus: Pandemijos metu blogi gydytojai gali paslysti

COVID vakcina: Trumpui žadant „labai greitai“ vakciną nuo COVID-19, pramonės kūrėjai įsipareigoja, kad politika nepatektų į mokslą

Nors darbas kartu sumažina tam tikrą spaudimą primatų centrams, tai nepadeda dėl kito riboto koronaviruso pandemijos išteklio: erdvės.

Mokslininkai naudoja gyvūnus ikiklinikiniams tyrimams, nes jie gali juos supažindinti su virusu, o tai laikoma neetiška bandymams su žmonėmis. Siekiant tai padaryti saugiai, gyvūnai laikomi specialiose patalpose, vadinamose 3 gyvūnų biologinės saugos lygio laboratorijomis.

Nors daugelyje įrenginių yra tokios laboratorijos, skirtos mažesniems gyvūnams, pavyzdžiui, pelėms ir žiurkėnams, labai nedaugelis yra pakankamai dideli, kad tilptų beždžionės. Kai tik mokslininkai baigia kurti vakciną, jie yra priversti laukti, kol atsiras laboratorija.

„Tikroji kliūtis yra prieiga prie ABSL 3“, – sakė Fulleris. „(Mokslininkai) yra pasiruošę ir jų produktai yra paruošti, bet dabar jie suko nykščius“.

Rappaportas teigė, kad 3 lygio laboratorijų statyba gali kainuoti nuo 75 iki 100 mln. Kai kurie primatų centrai atnaujina savo patalpas į „biologinius burbulus“, naudodami esamas struktūras, kad atitiktų reikalavimus, nekurdami laboratorijos nuo nulio.

„Tai būdas išnaudoti esamą erdvę ir greitai ją konvertuoti“, – sakė Vašingtono nacionalinio primatų tyrimų centro direktorė Sally Thompson-Iritani. "Šiuo metu bio burbulai yra labai paklausūs, nes yra kitų įrenginių, kurie to ieško."

Thompson-Iritani pasiteiravo apie biologinį burbulą savo tyrimų centre Vašingtono valstijoje ir jai buvo pasakyta, kad praeis šeši–devyni mėnesiai, kol ji galės susisiekti su kuo nors, kad įvertintų savo įstaigą.

Nors ekspertai teigia, kad mažai ką galima padaryti, kad būtų pašalintas beždžionių ir laboratorijos patalpų trūkumas COVID-19 tyrimams, vis dar yra laiko pasiruošti kitai pandemijai. Pasak jų, primatų centrams ir kitoms įstaigoms reikia daugiau lėšų, kad būtų išplėstos veisimosi kolonijos ir pastatytos laboratorijos.

Bohmas sakė, kad kai kurie tyrimų centrai aptarė galimybę sukurti gyvūnų rezervatą, kai „atsitiktų kokia nors nenumatyta situacija“.

„Vienas dalykas yra tikras, kad tai nėra paskutinė pandemija, kurią išvysime“, – sakė jis. – Tai neišvengiama.

Stebėkite Adrianna Rodriguez „Twitter“: @AdriannaUSAT.

Sveikatos ir pacientų saugos aprėptis JAV TODAY iš dalies tapo įmanoma dėl Masimo fondo, skirto sveikatos priežiūros etikai, inovacijoms ir konkurencijai. Masimo fondas neteikia redakcinės informacijos.

SAN FRANCIKAS – Ouklando papėdėje gyvenantis vandens apsaugos administratorius Kevinas Galvinas pirmadienio rytą pabudo nuo „sauso, dūminio oro su pelenais“, o namas kvepėjo kaip laužo vieta.

Milijonai jo kolegų kaliforniečių kvėpavo tuo pačiu kenksmingu oru.

Šimtai miško gaisrų, nusiaubusių valstybę, ypač šiaurinėje ir centrinėje dalyse, labai pablogino oro kokybę dideliuose plotuose, kai dėl COVID-19 pandemijos gyventojams jau gresia didelė plaučių ligų rizika.

„Dauguma, jei ne visos, pagrindinės Kalifornijos miesto teritorijos buvo paveiktos prasto oro per praėjusią savaitę“, – JAV TODAY sakė Kalifornijos oro išteklių valdyba ir nustatė aukščiausią PM2,5 lygį – smulkias daleles, kurios gali patekti giliai į orą. plaučiai – buvo užregistruoti Santa Kruzo grafystėje ir Monterey Bay regione.

Remiantis Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės indeksu, pirmadienį, 14.30 val. PDT, maždaug trečdalyje Auksinės valstijos teritorijos oras buvo nesveikas visiems plačiosios visuomenės nariams. Į šį vertinimą buvo įtrauktos tankiai apgyvendintos vietos, tokios kaip San Francisko įlankos sritis, Fresnas ir sostinė Sakramentas.

Per pastarąsias kelias dienas kai kurias įlankos dalis aptraukdavo plonas pelenų sluoksnis, o oro kokybė buvo prasčiausia pasaulyje. Anot purpleair.com, pirmadienio popietės reitingas 548 į vakarus nuo San Chosė buvo tris kartus didesnis nei artimiausias pasaulinis rodiklis.

„Smulkių dalelių (PM2,5) koncentracija įlankos rajone yra maždaug penkis kartus didesnė už EPA nustatytą vidutinę dienos ribą. Įlankos rajone dabar yra blogiau nei tokiuose mega miestuose kaip Naujasis Delis, kurie garsėja prasta oro kokybe“, – sakė Carnegie Mellon universiteto Atmosferos dalelių tyrimų centro docentas Coty Jenas. „Per šį dūmų įvykį net sveiki žmonės praneša apie galvos skausmą, kraujingą nosį ir pan.

Pagaliau pertrauka: Kaliforniją degina didžiuliai miškų gaisrai, bet drėgmė kol kas padeda apsaugoti nuo žaibo, kurio baisūsi.

EPA apskaičiuoja dienos oro kokybės indeksą, remdamasi penkiais pagrindiniais teršalais, kuriuos reguliuoja Švaraus oro įstatymas: pažemio ozoną, taršą dalelėmis (dar vadinamą kietosiomis dalelėmis), anglies monoksidu, sieros dioksidu ir azoto dioksidu. Smulkios dalelės kelia rimčiausią grėsmę sveikatai, teigiama AirNow.gov svetainėje.

Oro išteklių valdyba pataria nukentėjusių vietovių žmonėms likti viduje su uždarytais langais ir durimis, įjungti oro kondicionierius recirkuliacine tvarka ir sekti sąlygas.

Galvinas sakė, kad jis ir jo žmona apriboja savo ir 9 metų dukters Emmy išorinį poveikį, o tai turi ir neigiamų pusių.

„Mes leidžiame jai eiti su mumis pasivaikščioti su šunimis ir pasimėgauti saulės spinduliais, – sakė jis, – bet stengiamės šiek tiek apriboti jos laiką lauke, ir dėl to praleidžiama daugiau laiko prie ekrano.

Žinoma, neigiamas dūminio oro poveikis neapsiriboja per daug laiko prie kompiuterio. Kalifornijoje JAV užregistruota beveik 673 000 iš 5,7 milijono COVID-19 atvejų, o tai šioje kategorijoje pirmauja pasaulyje.

Dūmų paplitimas tik daro gyventojus labiau pažeidžiamus dėl labai užkrečiamos ligos, sakė Dr. John Watson, oro kokybės matavimų ir oro teršalų poveikio ekspertas iš Reno, Nevados valstijos, Dykumos tyrimų instituto.

„Anekdotiškai kalbant, matote, kad žmonių sistemos tampa jautresnės (koronavirusui)“, – sakė Watsonas. „Jie bus labiau linkę padaryti daugiau žalos. Vien tik dūmai sukelia daugybę astmos, bronchito, LOPL (lėtinės obstrukcinės plaučių ligos), todėl sukelia daug ūmių padarinių, kurie atsiranda iš karto. Tai tik susilpnins visą sistemą. Jūs būsite imlesni bet kuriai kitai ligai vien todėl, kad jūsų sistema jau yra per daug apmokestinta.

Raudonasis pavojaus signalas, kurį paskatino prognozuoti žaibo smūgiai – retas reiškinys Šiaurės Kalifornijoje, prieš savaitę sukėlė gaisrų bangą – pirmadienį buvo atšauktas. Tai paskatino didelį palengvėjimo atodūsį nuniokotoje vietovėje, kur priblokšti ir nepakankamai įgulami ugniagesiai be perstojo kovojo su gaisrais.

Pertraukos skaičiai yra tik laikini, nes tai tik vis ilgėjančio gaisrų sezono vidurio taškas.

„Prasta oro kokybė, ypač gaisrų sezono metu, yra viena iš svarbiausių aplinkosaugos problemų, su kuria susiduria Kalifornijos valstija“, – sakė Chapmano universiteto atmosferos chemijos dėstytojas ir mokslinis bendradarbis Aaronas Harrisonas. „Nors prasta oro kokybė visada kelia susirūpinimą pažeidžiamoms kvėpavimo takų populiacijoms valstybėje, oro kokybė gaisrų sezono metu gali tapti tokia bloga, kad kelia didelę neigiamo poveikio sveikatai riziką visiems, kurie yra su juo susidūrę.

Naujas tyrimas papildo vis daugiau įrodymų, kad vaikai nėra apsaugoti nuo COVID-19 ir netgi gali atlikti didesnį vaidmenį bendruomenėje, nei manyta anksčiau.

Remiantis ketvirtadienį žurnale „Journal“ paskelbtu tyrimu, Masačusetso bendrosios ligoninės ir Masačusetso bendrosios vaikų ligoninės tyrėjai nustatė, kad iš 192 vaikų 49 koronaviruso testas buvo teigiamas ir jų kvėpavimo takuose viruso lygis buvo žymiai didesnis nei hospitalizuotų suaugusiųjų intensyviosios terapijos skyriuose. iš pediatrijos.

„Vaikai nėra apsaugoti nuo šios infekcijos, o jų simptomai nesusiję su poveikiu ir infekcija“, – sakė Masačusetso bendrosios ligoninės Gleivinių imunologijos ir biologijos tyrimų centro vyresnysis autorius ir direktorius dr. Alessio Fasano.

Tyrime dalyvavo vaikai nuo 0 iki 22 metų, kurie atvyko į skubios pagalbos kliniką ar ligoninę ir buvo įtariami užsikrėtę SARS-CoV-2 – virusu, sukeliančiu COVID-19.

Fasano teigė, kad kai kurie vaikai buvo atvesti į šias patalpas po to, kai pasireiškė simptomai, tačiau kiti neturėjo jokių simptomų ir buvo atvežti, nes turėjo kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu arba gyveno didelės rizikos zonoje.

„Per šią COVID-19 pandemiją daugiausia tikrinome simptomus turinčius asmenis, todėl padarėme klaidingą išvadą, kad didžioji dauguma užsikrėtusių žmonių yra suaugę“, – sakė jis. „Neturėtume atmesti vaikų kaip galimų šio viruso platintojų.

Nors vaikų, kurių testas buvo teigiamas, skaičius kai kuriuos gali šokiruoti, Vašingtono nacionalinės vaikų ligoninės Vaikų infekcinių ligų skyriaus vadovė dr. Roberta DeBiasi sakė, kad ji nestebina, remdamasi sutiktais pacientais.

„Mes žinome, kad iš kitų kvėpavimo takų ligų (vaikai) yra platintojai bendruomenėje“, – sakė ji. Tačiau ji pridūrė, kad šis tyrimas yra unikalus, nes jis žengė žingsnį toliau, siekiant kiekybiškai įvertinti viruso kiekį.

Tyrimo autoriai ginčijo dabartinę hipotezę, kad vaikai rečiau serga COVID-19, nes jie turėjo mažiau viruso receptorių nei suaugusieji. Receptorius, angiotenziną konvertuojantis fermentas 2 (ACE2), jungiasi su koronavirusu ir leidžia užkrėsti sveikas ląsteles.

Nors jie nustatė, kad jaunesni vaikai turėjo mažiau receptorių, jie vis tiek nešiojo didelį viruso kiekį. Tai paskatino mokslininkus manyti, kad vaikai yra labiau užkrečiami, vadindami juos „tyliaisiais COVID-19 platintojais“, nepaisant jų jautrumo užsikrėsti infekcija.

Ar mažiems vaikams viskas gerai?: Apklausa rodo, kad COVID pandemija ims slegti ir dabar, ir ateityje