Kamieninės ląstelės gali sumažinti randus operacijos metu

Kamieninės ląstelės gali sumažinti randus operacijos metu

Nudegimo sunkumas priklauso nuo to, kaip jis įkaista, kur jis yra ir kiek laiko trunka. Medicinos specialistai nudegimus skirsto į dvi klases – dalinio storio ir viso storio nudegimus . Daugelis žmonių yra girdėję apie pirmojo, antrojo ir trečiojo laipsnio nudegimus, tačiau suskirstymas į kategorijas yra konkretesnis.

Kumščio klasės nudegimai yra dalinio storio ir skirstomi į šias kategorijas:

Dalinio storio degimo laipsnis Poveikis
Pirmas laipsnis Nudegimai yra tik viršutiniame odos sluoksnyje ir užgyja be randų.
Antrojo laipsnio paviršutiniškas Nudegimai raudoni, pūslėti ir atrodo šlapi. Jie yra skausmingi, bet gyja su mažais randais.
Antrasis laipsnis giliai Nudegimai yra geltoni / balti, sausi ir sumažina pojūtį šioje srityje. Jie gyja su randais.

Antroji nudegimų klasė yra viso storio ir skirstoma į šias kategorijas:

Viso storio degimo laipsnis Poveikis
Trečiasis laipsnis Balta/ruda/blokinė su odišku pojūčiu. Pažeidžiami visi apatiniai oda ir minkštieji audiniai. Gydymui reikalingas odos persodinimas.
Ketvirtasis laipsnis Oda apdegusi, gali matytis kaulas.
Penktasis laipsnis Oda apdegusi, matosi kaulai.
Šeštas laipsnis Oda išnyko, o kaulas yra atviras.

Tradicinis nudegimų gydymas

Nudegimai gydomi atsižvelgiant į jų stadiją ir vietą. Didėjant etapams, gydymo sudėtingumas didėja. Pirmojo laipsnio nudegimai gydomi namuose drėgme ir apsaugant, kol gyja. Antrojo laipsnio nudegimams reikalinga medicininė intervencija, kad žaizda būtų tinkamai išvalyta ir sutvarstyta.

Viso storio nudegimams taip pat reikalinga medicininė intervencija – IV skysčiai, chirurgija, specialūs tvarsčiai ir odos transplantacijos, kad pakeistų prarastą odą. Net ir naudojant šiuolaikinę mediciną, gydymas užtrunka, o išgąsdinimas dažniausiai yra pagrindinė problema.

Plastinė chirurgija su užgijusiais nudegimais

Kai dėl nudegimų reikia persodinti odą, dėl atsiradusių randų, užgijusius nudegimus reikės toliau gydyti. Nudegimų mastas lemia, kokių terapijų ir operacijų reikės atlikti.

Plastinės chirurgijos tikslas – sumažinti rando audinio kiekį ir pagerinti srities funkciją bei išvaizdą. Gali prireikti kelių operacijų, tačiau jos negalės visiškai pašalinti visų randų.

Nauji nudegimų gydymo metodai

Mokslininkai ir sveikatos priežiūros specialistai ir toliau ieško naujų ir patobulintų nudegimų gydymo būdų. Be randų, nudegimų aukoms yra didesnė sunkių infekcijų rizika. Kuo ilgiau po oda esantys audiniai lieka neuždengti odos apsaugos, tuo didesnė infekcijų rizika.

Sunkesni nudegimai sunaikina ląsteles, kurios regeneruoja audinius, įskaitant odos ląsteles. Be šių ląstelių kūnas turės augti audinius ir randus , kad padengtų plotą. Randai yra pagaminti iš pluoštinės medžiagos, vadinamos kolagenu. Šis audinys greitai auga ir nėra toks įvairus kaip pirminiai audiniai. Greitas augimas padeda sutrumpinti laiką, kurį pagrindiniai audiniai lieka atviri. Randų audinio susidarymas dar ilgai užtrunka.

Šiuolaikinė medicina sukūrė būdų, kaip sumažinti šį laiką. Naudodamas audinį, chirurgas gali įdėti transplantatą ant nudegusios vietos. Šis transplantatas gali būti paimtas iš asmens arba donoro. Dirbtinis audinys taip pat gali būti naudojamas, tačiau jį sukurti yra labai brangu.

Tęsiami kitų skiepijimo būdų tyrimai. Vienas iš būdų yra purkšti ląsteles tiesiai į žaizdos dugną, kad būtų gautos reikiamos ląstelės. Kitas yra trijų matmenų (3D) ląstelių ir ląstelių sluoksnių spausdinimas. Vienas iš perspektyviausių gydymo būdų yra kamieninių ląstelių naudojimas.

Regeneracinis nudegimų gydymas

Kamieninės ląstelės yra ląstelės, kurios gali tapti įvairių tipų ląstelėmis . Tyrimai parodė, kad šios ląstelės padeda gydyti ir sumažina susidariusio rando audinio kiekį. Taip pat yra požymių, kad jie taip pat padės imuninei sistemai ir taip sumažins infekcijos riziką.

Mokslininkai šiuo metu ieško geriausių būdų, kaip pristatyti kamienines ląsteles į nudegimo žaizdą. Jie dirba su tiesiogine injekcija į vietą, taip pat naudojant pastolius, kad ląstelės būtų pritvirtintos prie nudegimo vietos.

Tebevyksta kamieninių ląstelių terapijos tyrimai nudegimų gydymui. Reikia daugiau informacijos apie tai, koks saugus gali būti šis naujas gydymas ir kaip tiksliai kamieninės ląstelės gali visapusiškai padėti gijimo procese. Tai daug žadanti nauja terapija ir gali suteikti vilties tiems, kurie patiria viso storio nudegimus.

Riebalų persodinimas yra plastinės chirurgijos procedūra, skirta tam tikrų kūno vietų išvaizdai pagerinti. Riebalų skiepijimas kamieninėmis ląstelėmis yra įdomi kosmetinių procedūrų riba, kuri gali būti naudojama ne tik plastinei chirurgijai. Sužinokite apie procedūras, jų naudą ir riziką.

Pagrindiniai pasiėmimai:

  • Riebalų persodinimas yra procedūra, naudojama tam tikrų kūno vietų kosmetinei išvaizdai pagerinti.
  • Kamieninės ląstelės gali būti naudojamos kartu su riebalų ląstelėmis, siekiant pagerinti gijimą.
  • Kamieninės ląstelės gali sumažinti randus operacijos metu.
  • Norint nustatyti kamieninių ląstelių riebalų persodinimo riziką ir naudą, reikia atlikti tolesnius tyrimus.

Kamieninės ląstelės – ką reikia žinoti:

Kiekviena jūsų kūno dalis sudaryta iš ląstelių. Kiekviena ląstelė yra specifinė tam organui, kuriam ji priklauso. Daugeliu atvejų kiekviena ląstelė gamina ląsteles taip pat, kaip ji – pavyzdžiui, epidermio ląstelės gamina kitas epidermio ląsteles.

Jūs taip pat turite ląstelių grupę, vadinamą kamieninėmis ląstelėmis. Šios ląstelės šiek tiek skiriasi nuo kitų jūsų kūno ląstelių. Visos kamieninės ląstelės turi galimybę virsti specializuotomis ląstelėmis. Yra dviejų tipų kamieninės ląstelės :

  • Embrioninis. Šios kamieninės ląstelės taip pat žinomos kaip pluripotentinės ir būdingos embrionams. Iš embrionų gimdoje ilgainiui išsivysto kūdikis. Šios embrioninės kamieninės ląstelės gamina specializuotas ląsteles, kurios išsivysto į organus.
  • Somatinė. Jie taip pat žinomi kaip suaugusiųjų kamieninės ląstelės ir gali būti randami skirtinguose organuose ir audiniuose visame kūne. Jie negali tapti bet kokia ląstele, bet gali sukurti bet kurią konkretaus organo ląstelę, kurioje jie yra. Tai padeda atkurti ir atkurti kūną.

Kas yra riebalų skiepijimas?

Riebalų persodinimas, dar žinomas kaip riebalų pernešimas , yra plastikos chirurgų atliekama procedūra. Jis naudojamas tam tikrų kūno vietų kosmetinei išvaizdai pagerinti, taip pat žaizdoms gydyti.

Naudodamas riebalų nusiurbimą, chirurgas surenka riebalus iš vienos jūsų kūno dalies. Tada riebalai apdorojami, siekiant įsitikinti, kad naudojami tik riebalai, o ne kitos ląstelės ar audiniai. Chirurgas išvalytus riebalus suleidžia į kitą kūno dalį.

Riebalų persodinimas gali būti naudojamas atskirai arba kartu su kitomis plastinės chirurgijos procedūromis. Ši procedūra suteikia natūralesnį skirtingų kūno dalių kontūrą ir sumažina riziką naudojant paties žmogaus riebalų ląsteles.

Kas yra kamieninių ląstelių riebalų persodinimas?

Riebalų skiepijimo metu kartu su riebalinėmis ląstelėmis paimamos ir kamieninės ląstelės. Kamieninės ląstelės iš riebalų yra žinomos kaip iš riebalinio audinio gautos kamieninės ląstelės (ADSC) . Per kamieninių ląstelių riebalų skiepijimą pridedama daugiau ADSC surinkimo veiksmų.

Atskyrus ADSC, jie auginami laboratorijoje, kad jų būtų daugiau. Todėl kamieninių ląstelių riebalų persodinimas reikalauja daugiau nei vienos procedūros, o įprastas riebalų persodinimas atliekamas per vieną procedūrą.

Antroji procedūra nebus tokia invazinė kaip pirmoji, nes ji tiesiog apims ADSC suleidimą ten, kur jų reikia. Dažnai naudojama mažiau ADSC nei riebalų, nes tikimasi, kad jie augs ir užpildys plotą.

Kamieninių ląstelių riebalų persodinimo privalumai

Kamieninių ląstelių persodinimas – nauja procedūra. Vykdomi tyrimai ir toliau yra daug žadantys. Šie privalumai pagerins ne tik plastinę chirurgiją, bet ir daugelį kitų medicininio gydymo sričių – nuo ​​nudegimų gydymo iki randų mažinimo iki kaulų regeneracijos.

Reikia atlikti tolesnius tyrimus, siekiant išsiaiškinti, ar kamieninės ląstelės yra vertos laiko, energijos ir pinigų, kurių reikia joms gaminti. Taip pat reikia atlikti daugiau bandymų, siekiant ištirti kamieninių ląstelių naudojimo saugumą.

Tie, kuriems atliekamas riebalų skiepijimas, vis tiek gauna naudos iš kamieninių ląstelių. Kadangi valymo proceso metu kamieninės ląstelės iš riebalų nepašalinamos, kartu su riebalinėmis ląstelėmis bus perneštas ir nežinomas kiekis kamieninių ląstelių. Šios kamieninės ląstelės padeda atjauninti ir pataisyti vietą, kurioje jos yra.

Riebalų persodinimo kamieninėmis ląstelėmis rizika

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) išskyrė riebalų skiepijimą ir ADSC injekciją kaip dvi atskiras procedūras . Kiekvienas iš jų turi savo taisykles ir gaires, ir kiekvienas turi savo riziką.

Rizika kiekvienos procedūros metu yra panaši, įskaitant:

  • Persodintų ląstelių mirtis;
  • Infekcija;
  • Sumušimas.

Riebalų persodinimo kamieninėmis ląstelėmis rizika nėra visiškai žinoma, todėl reikia atlikti daugiau tyrimų. Tiems, kurie serga vėžiu, yra rizika, kad perkeltos kamieninės ląstelės taps vėžinėmis arba paskatins naviko augimą .

Kamieninių ląstelių žūtis gali sukelti cistų arba kalcifikacijos zonų susidarymą. Kamieninės ląstelės taip pat gali migruoti į kitas kūno vietas ir augti ten, kur jų nenorima.

Kamieninių ląstelių persodinimas yra nauja medicininė terapija, todėl reikia daugiau tyrimų. Kamieninės ląstelės naudojamos riebalų persodinimui, bet negali būti naudojamos atskirai, nebent tai būtų tyrimo dalis. Būtinai pasitarkite su savo plastikos chirurgu, ar jis naudoja įprastą riebalų skiepijimą, ar tai bus daroma patobulinus ADSC.

Kiaušidžių vėžys dažnai vadinamas tyliu vėžiu. Dažnai žmonės nesuvokia, kad jį turi, kol jis neišplito. Yra ankstyvų kiaušidžių vėžio požymių, tačiau jie dažnai painiojami su kitomis sveikatos problemomis. Žinant ankstyvus požymius ir kada kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą, padidėja tikimybė anksti diagnozuoti.

Pagrindiniai pasiėmimai:

  • Ankstyvieji kiaušidžių vėžio požymiai yra panašūs į kitas problemas, tačiau gali trukti ilgiau ir būti ryškesni.
  • Ankstyvas diagnozavimas yra labai svarbus norint sumažinti mirtingumą nuo kiaušidžių vėžio.
  • Yra keletas skirtingų kiaušidžių vėžio tipų.
  • Svarbu žinoti savo riziką susirgti kiaušidžių vėžiu.
  • Kasmet kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą, kad patikrintumėte kiaušidžių vėžį.

Kas yra kiaušidžių vėžys?

Jūsų kiaušidės yra jūsų reprodukcinio trakto dalis.

Contents